Noviny pro rybáře a aktuální dění v rybářském světě

SPORTEX D.N.A. Carp Stalker (recenze)

Velmi zajímavým kouskem ze série stalkerových prutů od firmy SPORTEX je prut s označením D.N.A. CARP STALKER. Pro výrobu blanku byl použit japonský vysocemodulovaný karbon, který dodává prutu vysokou rychlost a přesnost při nahazování.

Prut má semiparabolickou akci a zajistí vám požitek ze zdolávání ryb. Také vám zabezpečí maximální sílu při situaci, kdy je třeba se do prutu pořádně opřít a taktéž při nahazování těžkých zátěží do proudu řeky.

dna carp stalker 2
Korková rukojěť prutu Sportex DNA Carp Stalker


Korková rukojeť
je v pěkném tenkém provedení o tloušťce 21,28mm. Celková délka rukojeti až po vrch sedla navijáku je 58 cm. Taková délka nám zajistí, že s prutem se budeme moci pohybovat nejen v zarostlých příbřežních partiích, ale dobře se s ním bude manipulovat i ve stísněných podmínkách na člunu.

 

dna carp stalker 3
Tloušťka rukojetě je 21,28mm.
dna carp stalker 4
Celková délka rukojeti až po vrch sedla navijáku je 58 cm.

 

Rukojeť je ukončena kovovou koncovkou s nápisem Sportex. Dotváří to velmi pěkný a uhlazený design prutu.

 

dna carp stalker 5
Koncovka prutu Sportex DNA Carp Stalker

 

FUJI sedlo navijáku se stalo již standardním doplňkem výbavy prutů SPORTEX. Nad sedlem navijáku je název prutu DNA Carp Stalker v bílé barvě s nádherným křížovým vinutím, přičemž jeho tloušťka nad sedlem navijáku je jen 12,65 mm.

 

dna carp stalker 8
Tloušťka nad sedlem navijáku je jen 12,65 mm.

 

První očko je vzdáleno od navijáku 62,50cm a s průměrem 33,52mm. Celkově je na prutu osazených šest FUJI K slim style oček v matné šedé barvě a zakončené jsou koncovým očkem s průměrem 13,61mm. Celková váha prutu DNA Carp Stalker je u verze 3lbs a 3m pouze 247gramov, což ho řadí mezi jedny z nejlehčích prutů pro kapraře.

 

dna carp stalker 1
Sportex DNA Carp Stalker

 

Abych nezůstal jen při tom, jak prut vypadá, tak jsem ho samozřejmě vystavil zátěžovému testu. Zkouška odolnosti prošla bez jakéhokoliv zaváhání. Žádný náznak, že by to prut nezvládl. Bez problémů jsem na jeho konci rozhoupal kilogramové závaží v podobě jednoho balení boilie.

 

dna carp stalker 11
Začáteční očko

 

dna carp stalker 13
Koncové očko

 

 

A jaké hodnocení na závěr?

 

Myslím, že mnoho lidí, kteří zkusí sílu a lehkost tohoto prutu, budou velmi mile překvapeni z toho, co všechno tento matný zázrak dokáže. Příjemně se drží v rukou díky korkové rukojeti. Ta je dostatečně dlouhá pro dobrou manipulaci s prutem, jak jsem již zmiňoval.

 

dna carp stalker 14
Test prutu Sportex DNA Carp Stalker

 

Velké plus je váha prutu. Byl jsem fakt překvapen, že nedosáhla ani 250 gramů. No a v neposlední řadě je to takový old school udici pro ty, co mají rádi klasické kaprové pruty.

Za SPORTEX Team,

Braňo

 

Rybářská Televize 10/2020 – Velký zátěžový test stalker prutů

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Hodnocení příspěvku:
4.6/5

Administrace