Noviny pro rybáře a aktuální dění v rybářském světě

Lovec kaprů 30+kg radí: Čím, kdy a kolik?

Tomek Wasilewski, jeden z nejúspěšnějších polských kaprařů posledních 20 let, který se pyšní úlovky přesahující magickou 30kilovou hranici, vám představí úspěšnou strategii krmení, kterou používá při svých výpravách. Zjednodušeně čím, kdy a kolik? 

Bez ohledu na sezónu nebo typ nádrže, prvním a nejdůležitějším krokem je samotné mapování. Ať už se rozhodnete pro markerování ze břehu, či k využití lodi s výkonným echolotem, vždy stojí za to jím strávit větší množství času a mít dokonalou představu o zdejších poměrech, než bezmyšlenkovitě střídat místa. Zde platí jednoduchá zásada. ,,I zlaté koule vám nebudou pracovat, pokud je umístíte na špatné místo!“

Dalším krokem je správná návnada. Co to znamená? Pro mě je nejdůležitější, aby kapr nalezl návnadu co nejrychleji a zároveň se vrátil pro další porci. Vždy se snažím přizpůsobit množství krmiva počtu a velikosti ryb na dané lokalitě. Je nutné se zamyslet i nad obsádkou bílé ryby, která dokáže dokonale vyčistit lovné místo a tomu také podmínit celou krmnou kampaň.

Kromě brzkého jara, kdy je voda stále studená a ryby se krmí pouze sporadicky, musíte v plné sezóně s krmením pořádně přidat. Čím teplejší voda je, tím snáze se v ní rozpouštějí nástrahy založené na olejové bázi. Pro letní měsíce jsou jako stvořené boilie postavené na rybích moučkách a živočišných produktech tj. obecně “masovky”.

Pokračování článku tady

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Hodnocení příspěvku:
4.6/5

Administrace