Noviny pro rybáře a aktuální dění v rybářském světě

Jaká šňůrka je nejlepší k lovu na feeder

Dlouho jsem se rozhodoval, jestli mám při lovu na feeder dát na naviják šňůrku. No, když jsem se poprvé setkal se šňůrou Climax iBraid U-light s velikou pevností v uzlu, jemností, tak mé rozhodnutí konečně padlo (u-light má větší nosnost a jemnost oproti klasické). 

V první řadě mě přesvědčila škála průměrů: od 0,04 s nosností 3 kg až po 0,10mm s nosností 7,5 kg. Mám rád tenké průměry a když jsem navinul 0,08mm poprvé do svého navijáku, tak jsem zůstal okouzlen její hladkostí a tichostí při navíjení. Hned na první pohled je vidět 8 HMP vláken, které dodávají dokonalou odolnost a hlavně hladkost a velkou sílu v malých průměrech. To je přesně to, co jsem očekával od šňůry na mých navijácích.

První testování mě přesvědčilo o tom, že místy jsem si ani neuvědomoval, že chytám na šňůru díky její jemnosti a tichosti. Nyní díky této šňůře jsem měl přehled nad každým záběrem. I od těch nejmazanějších ryb, které jen jemně popotahovali nástrahou. A právě toto jsem na silonu neměl nejmenší šanci zpozorovat.

recenzia climax ibraid 2
Feedrovačka se šňůrou iBraid od Climax-u

 
Feedrovačka nabrala u mě úplně jiné rozměry. Hlavně na závodech, kde se rozhodovalo o každé rybce. Chytal jsem rybu za rybou, na což závodníci kolem mě jen smutně koukali, jak je to možné. Netušili, že chytám na šňůru, neboť při navíjení nic neslyšeli díky úžasné tichosti tohoto výrobku.

Doporučil jsem tuto šňůru mým kolegům a stejně jako já byly z ní unešeni. Nemůžou si jí vynachválit. Kromě jemné ztráty barvy při delším používání je tato šňůra bezkonkurenční. Stálost barvy se vytrácí i na jiných šňůrách, co jsem měl možnost používat, ale tato šňůra i když je barva jemně vybledlá, tak neztrácí žádnou sílu a kvalitu.

Šňůrka iBraid je to co, jsem dlouho hledal a konečně každý záběr je přeměněn na rybu. Na řeku používám průměr 0,10mm, což vypadá jako tenký průměr, ale přesvědčila mě o tom, že i ty největší parmy a kapři nemají šanci. Zdolávání bylo neuvěřitelným zážitkem. Tuto šňůru velmi doporučuji všem, kteří chtějí zažít pravý kontakt s rybou hned po záběru.

 

recenzia climax ibraid 1
Jaké pruty zvolit k feedru se šňůrou iBraid?

 

Jaké pruty používat při lovu na šňůru

 

V první řadě si musí každý rybář uvědomit, že na lov se šňůrou se používají měkké pruty. Z toho důvodu, že šňůra je bez průtažnosti a měkký prut eliminuje svým ohybem a rychlou akcí to, co dělá při lovu na tvrdé pruty za nás silon, který se natahuje. Jeden ze super prutů na krátké chytání do 50 metrů je SPORTEX Xclusive Light Feeder 40g až 80g, 330 nebo 360 cm délky. S tímto prutem je zdolávání bezpečné. I během silnějšího záseku stihne eliminovat neprůtažnost šňůry, a proto se dá chytat i s tenčím průměrem. Tento prut používám na stojatých vodách.

Na řekách, kde používáme krmítka od 40 do 100 g, je vhodný prut SPORTEX Xclusive Medium 3,60m, vrhací zátěž 90g – 160g nebo prut SPORTEX Xclusive Medium 3,90m, vrhací zátěž 90g – 160g. Pruty mají jemné špičky s většími očky, které nám dovolují při 390 cm prutech odhoz se šňůrou i více než 100 metrů. Jemnost prutů je rozpoznatelná při každém zachvění špičky, proto je používám tak při klasickém rybolovu, jakož i na závodech.

 

recenzia climax ibraid 4
Sportex Xclusive Medium Feeder NT

 

Při method technice používám prut SPORTEX Rapid Method Feeder 360 cm do 40 gramů, který je na lov method feederem stvořený. Každého rybáře přesvědčí o své kvalitě během zdolávání ať už malé nebo velké ryby. Je to neskutečný zážitek.

Lov se šňůrou má velké kouzlo. Chce to trochu opatrnosti a preciznosti, protože i malá ryba dokáže udělat silný záběr. Proto potřebujete kvalitní prut, kterým je Sportex. Pro mě jsou pruty Sportex klenotem mezi pruty.

 

Jaroslav Haššo  – Mistr, Vicemistr Slovenské republiky LRU Feeder

 

recenzia climax ibraid 3

Sportex Xclusive Feeder NT

 

Nabídka pletených šňůr Climax iBraid

Pletená šňůra Climax iBraid U-Light FLUO-FIALOVÁ

Pletená šňůra Climax iBraid U-Light NEÓNZELENÁ

Pletená šňůra Climax iBraid U-Light olivově-zelená

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Hodnocení příspěvku:
4.6/5

Administrace