Noviny pro rybáře a aktuální dění v rybářském světě

Šňůra Climax iBraid – suverénně nejlepší

Dokonale kulatá splétaná šňůra iBraid získala na evropském veletrhu Efftex 2019 titul nejlepší šňůra roku. Rovněž v testech významných zahraničních rybářských časopisů dosáhla nejlepší hodnocení. Je čas, abyste šňůru iBraid, vyráběnou z 8 HMPE vláken, vyzkoušeli i vy.

Pletené šňůry německého výrobce Climax jsou pravidelně oceňovány na světových rybářských veletrzích prestižními tituly. Kromě šňůry Carat 12, která je ověnčená titulem Nejlepší nový rybářsky produkt ze světového veletrhu China Fish 2017, je v naší nabídce i další oceněna šňůra od Climax, a to splétaná šňůra iBraid. V roce 2019 získala ocenění Nejlepší šňůra roku.

Představme si šňůru iBraid blíže

Splétaná šňůra iBraid je vyrobena z těch nejtenčích 8 HMPE vláken, a to nejmodernější technologií splétání vláken laserovým řízením.

Climax iBraid je k dispozici v devíti průměrech. Od nejtenčí verze s tloušťkou 0,08mm a nosností 6kg do nejsilnější verze 0,40mm a 38kg nosnost.

Šňůra Climax iBraid je ideální k použití pro většinu rybolovných technik, ať už na mořský rybolov, na tresku a mořského čerta nebo pro použití ve sladké vodě na okouna, štiku a candáta. Každý si najde svou iBraid šňůru.

 

recenzia climax ibraid 7

 

Šňůra Climax iBraid dosáhla v mnoha recenzích skvělé známky. V testu významného německého rybářského časopisu RUTE & ROLLE dostala šňůra iBraid od německých rybářů pozitívní hodnocení (testovali 135m šňůry v průměrech 0,20 a 0,18 mm):

  • stálost barev se známkou 1,9. Sice šňůra při rybolovu ztrácí barvu, což kazí celkový dojem, ale stále funguje velmi dobře. Testující rybáři měli ze šňůry pozitivní první dojem.
  • šňůra má velmi hladký povrch a neřeže do prstů, známka 1,6 potvrzuje tento dojem.
  • při házení se projeví pevnost šňůry. Climax iBraid klouže obzvlášť tiše přes očka prutu, a to díky svému proplétání z osmi tenoučkých vláken, což vedlo k hodnocení 1,5.
  • odolnost proti oděru v testované verzi při nosnosti 16,6 a 19kg dostala výbornou známku 1,5.
  • při testování, po uvolnění jigové hlavičky s karabinkou se otevřela karabinka a šňůra se neprotrhla. Za to dostala známku 1,4, což je vynikající výsledek.
  • Celkový dojem je pozitivní s výslednou známkou 1,4.

 

Toto řekli o šňůře iBraid naši rybáři

 

Andrea „Nuna“ Kovač: Používám už výhradně šňůry Climax

 

iBraid 5

Šňůry Climax používám už rok a půl. Jako každý rybář jsem šňůr vystřídala mnoho, pokud se mi nedostali do rukou právě šňůry Climax a při této značce i zůstanu.

Jako první jsem začala používat šňůru Climax Carat 12. Celý rok jsem s ní chytala bez jakýchkoliv problémů a vytáhla mi mnoho krásných ryb. Tento rok jsem zvolila novinku iBraid. Věděla jsem, že to bude zase správná volba.

Se šňůrou iBraid jsem 100% spokojená. Je pevná, tichá a kvalitní. Měla jsem možnost ji už pořádně vyzkouší. Někdo mluví o nestálosti barvy, ale to pro mě není žádný problém. Účinná je tak či tak a spolehlivá.

Používám ji hlavně na velké návnady a daleké hody. Vím, že pokud někde zahákne šňůra nepustí a nepřijdu o návnadu. Takže pokud šňůra, jednoznačně Climax.

 

Juraj Suchoň: Šňůru iBraid od Climax doporučuji

 

iBraid 2

Protože jsem chytal ve velmi čisté vodě, během testování šňůra CLIMAX ztratila hodně barvy. Čím déle jsem ji používal, tento účinek se snížil a iBraid byla stále velmi viditelná. Za zbarvení šňůry dávám malé mínus.

Velmi pozitivně hodnotím odolnost vůči oděru a velkou nosnost. Síla uzlu je velká, i tvrdě zaseknutý háček se narovnal. Splétaná šňůra je velmi tichá a lze s ní dosáhnout velmi daleké hody. Osobně iBraid od CLIMAX doporučuji a vždy ji uvidíte na mých navijáků.

 

Martin Vondra: Šňůra iBraid odolala ostrým zubům štiky

 

iBraid 3

Se šňůrou iBraid od Climax jsem naprosto spokojen. Zvláště hladina hluku je velmi dobrá. Stejně jako u jiných pletených šňůr se mi podařilo oslabit barvu, ale protože chodím rybařit velmi často, považuji to za malý hřích.

Jiné pozitiva jsou pro mě důležitější, např. pevnost uzlu – zde nebyl žádný problém, uzly jsou bezpečné a spolehlivé. Během testování jsem chytil candáty a CLIMAX iBraid také odolal ostrým zubům štiky.

 

Atti Waller: Šňůra iBraid vydrží i v extrémních situacích

 

iBraid 4

Ti, kteří má znají, jistě vědí, že u mě je prvořadý lov sumců, ale mou druhou srdeční je přívlač. Zaměřuji se na lov štik a candátů. Přeskákal jsem mnoho šňůr od několika výrobců. Byl jsem i spokojený, ale i zklamaný, ale jen do minulé sezóny. Tehdy jsem našel značku Climax.

Měl jsou tu čest šňůru iBraid pořádně otestovat při lovu a byl jsem maximálně spokojen. Co se týče splietanosti a odolnosti této šňůry musím říci, že vydrží extrémy, co jsem sám vyzkoušel nejednou, když se mi ryba dostala do překážek.
Jak Climax udává nosnost šňůry, tak ta je pravdivá: jak v tahu, tak i v uzlech. Jsem rád, že jsem poznal tuto značku a už se velmi těším na sezónu.

 

Nejlepší pletená šňůra iBraid

  • průměr: 0,08 až 0,40mm (U-Light 0,04 – 0,10mm)
  • barva: zelená oliva, fluo-červená, fluo-fialová, neon-zelená
  • cena: od 334 Kč (11,84€)
  • internet: www.sportsrybareni.cz

 

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Hodnocení příspěvku:
4.6/5

Administrace