Noviny pro rybáře a aktuální dění v rybářském světě

Připravte si rybářskou výbavu na sezónu

Rybářské povolení už máte, co teď? Než se rozhodnete pro koupi nových rybářských vychytávek, udělejte si pořádek ve své nynější rybářské výbavě, abyste věděli na co se při výběru zaměřit.

Kontrolou stavu rybářské výbavy můžete odhalit případné nedostatky, které tak můžete včas napravit a vaše výbava bude tip – top ještě před vypuknutím rybářské sezóny.

Připravili jsme pro vás 5 tipů, na co byste při předsezónní údržbě rybářské výbavy neměli určitě zapomenout.

 

1. Očka prutu

Zkontrolujte, zda očka prutu nemají zářezy ve výplni. Zářez může způsobit, že vlasec (silon, šňůra) se poškodí, a tím se sníží jeho nosnost. Rovněž se může stát, že v případě zářezu neprochází silon (šňůra) přes očko plynule a otírá se, příp. zadrhává.

 

2. Vlasce

Po zimě je dobré vyměnit vlasce. Mohou být už proleželé nebo opotřebované, a tak mají podstatně sníženou pevnost oproti tomu, jako když byly nové.

 

3. Signalizátory (příp. Sonary na ryby)

Pokud při lovu používáte elektronické signalizátory, zkontrolujte, zda nejsou baterie vybité. To se týká i sonaru na ryby.

 

4. Síťka

Často se stává, že při uskladnění během zimy se váš podběrák nebo síťka mohou znehodnotit. Mohou být děravé apod. V předstihu tak můžete poškozenou síťku vyměnit za novou.

 

5. Naviják

Svou pozornost upřete i na na naviják. Zde je důležité, abyste zkontrolovali chod navijáku a rolničku, zda není poškozena. V případě těžkého chodu doporučujeme naviják rozebrat, očistit od starého maziva a kompletně promazat všechny součástky. Pokud si to na to netroufáte, naviják můžete zaslat do autorizovaného servisu.

 

Běžně se stává, že kromě výstroje si vaši kontrolu zaslouží i taková maličkost, jakou jsou malé drobné nástrahy. Zejména ty, které používáte na jemný rybolov (feeder, match), se přes zimu často suší, ztratí barvu, ztvrdnou … a tak se stávají pro ryby neatraktivní. Proto je dobré si je před sezónou stejně zkontrolovat.

Během prohlídky svého vybavení určitě přijdete na to, že se vám zmenšuje zásoba háčků, krmítek, návazců, vlasců, nástrah či další bižuterie. Všechny tyto doplňky jsou pro rybolov stejně potřebné. Doporučujeme vám proto investovat do kvality, vždyť u vody si každý jeden z nás chce užívat relax a klid. Nerozčilujte se na rybaření s vybavením, které nemá odpovídající kvalitu.

Vyberte si svoji výbavu v našem e-shopu, kde nabízíme kvalitní náčiní pro každý druh rybolovu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Hodnocení příspěvku:
4.6/5

Administrace